TrpělivostBýt trpělivý můžete tak, že netrpělivost potlačíte, budete kontrolovat, tím se však dvakrát vysilujete. Oheň ohněm. Netrpělivostí a silou na její potlačení, udržení se v klidu.
Méně vyčerpávající možností je poznání netrpělivosti.
Dělání trpělivosti, je nedělání netrpělivosti. Rozpor mezi představami a realitou, cesty, po kterých chodíme.
Stopujte a poznejte svojí netrpělivost, v prostoru v čase.

Energii, kterou nevydám, nemusím vyrobit...

Stejně jako peníze, které neutratím, nemusím vydělat...

StabilitaS přibývajícím věkem, trvalou zátěží přichází únava. Přestože by síla ještě byla, úbytek se začne projevovat ztrátou klidu, soudržnosti, později spánku. Ztrácí se schopnost udržet jeden směr, záměr se tříští.
Každý stroj pracující s ohněm potřebuje chladit, aby pracoval a držel po hromadě. Tak jako se doplňuje palivo pro oheň, tak je nutné hlídat a udržovat hladinu vody. Udržovat rovnováhu.
Parasympatikus - sympatikus nebo Yin - Yang.

Oheň použitý pro činnost spaluje vodu (magnetismus), který drží oheň po hromadě a dokáže mu dát směr. Více činnosti, více ohně.

Aktivní odpočinek ve výsledku více snižuje soudržnost. Aktivně se unavíte, oslabíte se spálením paliva pro oheň. Při této činnost ovšem spálíte s energií pro oheň i část energie pro chlazení, soudržnost.
Velká ztráta soudržnosti, magnetismu, Yinu vede ke ztrátě spánku.
Magnetismus, soudržnost - Yin, se sbírá, získává neděláním.

Odpočívejte v pokoji…


Psychická rovnováha

Pravá, levá mozková hemisféra. Představy versus realita....


Rovnováha pravé a levé mozkové hemisféry.
Spontánnost, bezčasovost, bezprostřednost, představy, krása, ideály, preferované zvíře kočka versus plánování, racionalita, logika, přesnost, kritika, preferované zvíře pes.
Rovnováha a harmonický klid v naší hlavě nastávají v době, kdy je rovnováha mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Jednoduše, když realita odpovídá našim představám, ideální stav.
Vnější podmínky se stále mění. Představy jsou často neměnné. Naučili jsme se přizpůsobovat svět (realitu) našim představám, které mohou být nedosažitelné. Nejlepší, nejhezčí, nejdokonalejší, správný, na vždy…
Dejte svým představám rozměr a čas. Ohraničte představy fyzicky a časově.
Zvažte, co je tady a teď vaší prioritou.
Můžete měnit realitu do nekonečna. Pokud jste si vědomi, že vaším cílem je cesta, nikoliv změna reality.
Trávník pak pro vás vydrží dorůstat déle, než vy ho vydržíte sekat.
Můžete změnit, upravit svoje představy tady a teď. Zítra třeba opět znovu. Mít na vybranou. Stále nový pohled na svět New|vieW.
Lukáš Putta

+420 773 562 986

info(zav)stabilita.eu

(c) STABILITA.EU, 2021